Přímý kontakt

Pošlete nám mail

Časté dotazy

Prosím přečtěte si dotazy před odesláním vašeho dotazu.

Co je to latex?
Latex je elastický přírodní materiál, chybně považován a často nazýván "guma" (ta je vyráběna synteticky, uměle). Latex je také velmi praktický materiál, při znečištění jej stačí opláchnout vlažnou vodou a po oschnutí je připraven k dalšímu použití. Latexu bývá vytýkána neprodyšnost, způsobující zvýšené pocení.
Jak se měřit?
Jak se měřit

Legenda

A) Obvod hlavy B) Obvod krku C) Délka trupu D) Obvod hrudníku E) Obvod pasu F) Obvod boků G) Šíře stehen H) Obvod kolene I) Obvod lýtka J) Obvod kotníku K) Obvod paže L) Obvod lokte M) Obvod zápěstí N) Obvod dlaně O) Šíře ramen P) Hloubka boků: Měříme nejširší místo v bocích (od pasu k nejš.místu) R) Délka ruky S) Chodidlo U) Od rozkroku k zemi W) Od pasu X) Celková výška
Latex a jeho nošení
Pro správné oblékání latexového oděvu bych nejdříve doporučovala použít neparfemovaný pudr, mastek nebo různé silikonové oleje. Při oblékání bychom se měli vyhnout ostrým přemetům a pozor také na dlouhé nehty. Pudr nasypat na vnitřní strany latexu a zbytek vytřepat a pak vklouzneme do oblečku. Chce to trpělivost, výsledek pak stojí za to. Pokud by vznikla nějaká trhlina, nejdříve přelepíme páskou a pak opatrně svlékáme postupně, ať se nepoškodí ještě více.
Čištění latexu
Po použití latexového oblečení je nutné ho opláchnout teplou mýdlovou vodou. Důkladně latex omyjte z vnitřní i vnější strany. Dokončete opláchnutím čistou vodou, osušte bavlněnou látkou. Oblečení nechte oschnout volně pověšené, ve tmavém prostoru.
Skladování latexu
Jistě by si každý z nás přál, mít obleček stále připravený k použití, tedy někde ve skříni na věšáku. Pokud tuto možnost nemáte, postačí mu temný prostor, bez slunečního světla. Zamezte styku s:
  • tuky a oleji (krom čistého silikonového oleje) - poškození latexu a vznik skvrn
  • kovem - vznik skvrn
  • slunečního světla - poškození latexu při dlouhodobém působení
  • teplem - může nastat nevratné poškození materiálu

Vrchy 78, Fulnek 74245

We’re open Monday – Friday, 8 a.m. – 7:30 p.m. EST